Gabriel » Služba » Jezírka a biobazény

Vyberte si

Podle formy čištění vody a velikosti jednotlivých zón rozlišujeme
několik typů koupacích jezírek.

Koupací jezírka

Podle formy čištění vody a velikosti jednotlivých zón rozlišujeme několik typů koupacích jezírek.

Typy jezírek

Biobazény

Podle formy čištění vody a velikosti jednotlivých zón rozlišujeme několik typů koupacích jezírek.

Typy biobazénů

Koupací jezírko, typ I

Imituje stojatou vodu v tůni nebo rybníce. Úprava vody probíhá prostřednictvím zooplanktonu a sedimentací ve všech zónách. Regenerační zóna (1/2 až 2/3 plochy) je osázena ponořenými, plovoucími nebo pobřežními rostlinami.

Koupací jezírko, typ II

Principy a procesy jsou stejné jako u typu I. Nečistoty a utopený hmyz z hladiny jsou odebírány prostřednictvím cirkulace vody přes skimmer či skimmerové jezírko. Polovina celkové plochy jezírka je určena pro užitkovou a polovina pro regenerační zónu.

Koupací jezírko, typ III

Poměr užitkové a regenerační zóny může být 60-40 %. Procesy a principy jsou stejné jako u typu II. Navíc je zde vybudován mineralizační filtr – zařízení s minerální nebo umělou náplní, na kterém dochází k zachycení organických substancí a živin.

Biobazén, typ IV

Tento typ připomíná neznečištěný nížinný tok. Pomocí čerpadel v něm voda permanentně cirkuluje a prochází přes biofiltr. Skimmerem protéká více než 100 % objemu vody v jezírku za den. Rostlinami je osázeno maximálně 30 % celkové plochy jezírka.

Biobazén, typ V

Podobný klasickým bazénům poskytuje zážitek z koupání v biologicky čištěné přírodní vodě. Biofiltr je většinou umístěný mimo vlastní biobazén. Rostliny zde nejsou buď žádné, nebo často jen jako dekorace podporující architektonické řešení.

Průběh zakázky

Zajistíme, aby se koupání stalo požitkem. Projekt vám připravíme podle vašich představ. Můžete se spolehnout na naše odborné zkušenosti a profesionalitu.

Vyslechneme si vás

Přijedeme za vámi, abychom projekt připravili v souladu s vaší představou, rozpočtem i možnostmi. Rádi poznáme vás i prostor, který vám upravíme k maximální spokojenosti.

Vytvoříme návrh

Kvalita projektu je rozhodující pro správné fungování koupacího jezírka nebo biobazénu. Vypracujeme pro vás návrh, který bude splňovat užitková, ale i technologická kritéria.


Realizace projektu

Realizaci provedeme podle projektu, současně vám poskytneme odbornou podporu pro nejlepší řešení. Náš tým tvoří zkušení odborníci, kteří zaručí bezchybné provedení a dohlédnou na kvalitu použitých materiálů a rostlin.

Poradíme s údržbou

Údržbu nelze opomenout. Po dokončení realizace vám sestavíme plán údržby, se kterou Vám můžeme také pomoci.
Realizovaná koupací jezírka a biobazény

Inspirujte se projekty, které jsme dokončili pro naše klienty. Každý z nich je jedinečný. Stejně tak jako bude i ten váš.

Proč si vybrat právě nás?

Naše práce roste. Pracujeme rukama a s láskou vytváříme díla, která budou dělat vám, našim zákazníkům, radost.

5 důvodů, proč Gabriel:

  • Máme tým expertů s mnohaletými zkušenostmi v oboru.
  • Za svoji práci jsme získali různá ocenění v odborných soutěžích.
  • Svoji práci máme rádi.
  • Ctíme vysoký standard a kvalitu.
  • Zákazník je partnerem, kterého si velmi ceníme.

Najdeme vhodné řešení i pro vás!

Napište nám