Gabriel » Blog » Novinky » Kráčíme do nové sezóny!

Kráčíme do nové sezóny!

Zdá se, že máme zimu opravdu za sebou. Přejeme Vám, aby byla letošní sezóna přesně taková, jakou si plánujete. My jsme již vykročili.

4. 1. 2022 Novinky

Autobot ve firemní flotile

Také máte rádi akční trháky s autoboty? Znáte roboty s lidským charakterem zachraňující lidstvo před útoky a zkázou? Věřme, že tento příběh zůstane jen na filmovém plátně. Je však pravdou, že technika a různé high-tech vybavení nás obklopují úplně všude. Ani zahradnické řemeslo si již dávno nevystačí s ručním nářadím a kolečkem. Máme všechna možná zařízení a technická vylepšení, která naši práci zkvalitňují i zrychlují. Máme hydroosev i jinou specializovanou zahradní techniku. A máme svého autobota…

Flotilu firemní techniky jsme rozšířili o kráčivé rypadlo/univerzální nosič nářadí Kaiser S12 Allroad v agregaci s lesní mulčovací frézou Seppi.

Stroj je vybaven podvozkem s neomezenou terénní dostupností vycházející z principu kráčivého rypadla. Díky čtyřem plnohodnotným pneumatikám a senzorovému řízení podvozku (režim automatické synchronizace jednotlivých nohou podvozku a řízení pojezdu „jednou pákou“) je však schopný rychlého a efektivního pohybu na pracovišti i komunikaci rychlostí až 15km/h.
Hydraulické okruhy jsou speciálně upraveny pro práci s výkonným hydraulickým příslušenstvím. Stroj je schopen, při plném výkonu lesní frézy, zároveň pohybovat výložníkem i pojíždět. Výsledkem je výrazné zvýšení produktivity.

Technické údaje

vzdálenostní dosah: 8230 mm
hloubkový dosah: 5260 mm
poloměr otáčení: 4040 mm
hmotnost: 14000 kg
maximální rychlost: 15 km/h
svahová dostupnost: neomezená
pohon: 4×4

Mezi přídavná zařízení patří i lesní fréza o záběru 125cm, která je schopná odstraňovat náletové dřeviny až do průměru 20cm a rovnou zapracovat dřevní hmotu do podloží. Není tedy nutná žádná další pracná a nákladná ruční manipulace, štěpkování nebo doprava. Vše proběhne v jedné operaci, rychle, efektivně! Denní výkon je až 10.000m2 dle místních podmínek.

Kráčivé rypadlo je ideální pro práci v obtížně přístupném terénu – na svazích, skalnatých zářezech, mokřadech, pobřežních porostech apod.