Gabriel » Blog
14. 10. 2021

Záhony pro Star Wars

Všichni je milují – každý z jiného důvodu. Jsou tak přirozené a stylově rozčepýřené, že nadchnou každého hipstera, a jejich polopouštní outfit zase zapadá do vkusu dětí, odchovaných sérií Star Wars. Celá rodina se tedy shodne, že tohle na zahradě prostě musí mít.

15. 7. 2021

Gabriel: 3. srpna slavíme kulatiny

Tento den v roce 1492 vyplul Kryštof Kolumbus na svoji nejslavnější plavbu, ve stejný den roku 1778 bylo v Miláně otevřeno divadlo La Scala a v roce 1925 se tentýž den narodil Karel Fiala, filmový herec a tenorista. V neposlední řadě byla v roce 2000 založena společnost Gabriel, společnost s ručením omezeným.

27. 5. 2021

Ze života litoměřického parku…aneb jak se tu žije

Jiráskovy sady, největší litoměřický park, jsou jednou z nejvýznamnějších zelených ploch ve městě. Získal 1. místo v soutěži Park roku 2017. Park má za sebou tři aktivní sezóny. Jak se však v Jiráskových sadech opravdu žije?

2. 5. 2021

Hydroosev – často kladené otázky

Metoda hydroosevu se v posledních letech rozšířila z oblasti dopravních staveb do segmentů bytové výstavby, využívá se k ozelenění komerčních i průmyslových prostor, v zahradách i krajině. Hydroosev lze použít při zakládání a obnovování původních lučních společenstev z důvodu zachování biodiverzity, nebo pro zatraktivnění turisticky zajímavé lokality.

21. 3. 2021

Biobazén – aneb přírodní koupání

Ekologická koupací jezírka nebo biobazény jsou ideální pro ty, kteří hledají zajímavý prvek do své zahrady a upřednostňují přírodní chemicky neupravenou vodu. Výhodou biobazénu je menší prostorová náročnost.